MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

www.ming-yun.eu/

 
Rychlé hledání    

ER MEI ORIENTAL BEAUTY

Kultivar: Qingxin Dapan

Datum sběru: červen 2018

Popis čaje: Mezi nejcennější oblastí pro pěstování čaje Oriental Beauty (Bai Hao oolongu, chcete-li), je považováno okolí města Beipu. Ještě cennější oblastí je pak považována vesnice Er Mei, která leží v blízkosti města Beipu. Nadmořská výška plantáží je okolo 400 - 600 metrů.

Pro zpracování čaje byly použity jen vrchní lístky a pupeny. Lístky byly pečlivě sbírány a zpracovány ručně.

Čaj je více oxidován. Barva nálevu je proto tmavší. Jantarová až oranžově-hnědá. Zahřáté lístky voní příjemně sladce. Po tropickém a zralém ovoci. Chuť připraveného nálevu je velice jemná, hladká, jemně medová až ovocná (zralé ovoce, tropické ovoce). Dozvuk je poměrně dlouhý.

Charakteristika čaje: Čaj Oriental Beauty je velice populárním taiwanským čajem. Pěstuje se zejména v kraji Hsinchu, Taoyuan a Miaoli. Město Beipu, rovněž vesnici Er Mei, najdeme v kraji Hsinchu.

Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

 

TENTO ČAJ MOMENTÁLNĚ NABÍZÍME VE SLEVĚ.

Balení o hmotnosti 75 gramů můžete nyní zakoupit za 439 Kč (původní cena za 75 gramové balení byla 627 Kč). Balení o hmotnosti 25 gramů můžete nyní zakoupit za 183 Kč (původní cena za 25 gramové balení byla 215 Kč).

 Objednávka

Varianta zboži: Počet kusů:


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj

HomepageArchiv článkůVyhledej článekKontaktujte násRegistracePro registrované